affirmative
active: [1. çımxırmaq, 2. —, 3. — , 4. —]
mutual: [5. çımxırışmaq, 6. —, 7. —, 8. —]
causative: [9. —, 10. —, 11. —, 12. —]
mutual: [13. —, 14. —, 15. —, 16. —]
passive: [17. —, 18. —, 19. —, 20. —]
mutual: [21. —, 22. —, 23. —, 24. —]
passive-causative: [25. —, 26. —, 27. —, 28. —]
mutual: [29. —, 30. —, 31. —, 32. —]
negative
active: [33. çımxırmamaq, 34. —, 35. —, 36. —]
mutual: [37. çımxırışmamaq, 38. —, 39. —, 40. —]
causative: [41. —, 42. —, 43. —, 44. —]
mutual: [45. —, 46. —, 47. —, 48. —]
passive: [49. —, 50. —, 51. —, 52. —]
mutual: [53. —, 54. —, 55. —, 56. —]
passive-causative: [57. —, 58. —, 59. —, 60. —]
mutual: [61. —, 62. —, 63. —, 64. —]
adjective/noun:
çımxırma/ çımxırmama (n.)
[çımxırmalı/çımxırmamalı] (adj.)
çımxıran/çımxırmayan (n.)
[-lı/-sız/ -mayanlı] (adj.)
çımxırmış/çımxırmamış (adj.)
[çımxırmışlıq/çımxırmamışlıq] (n.)
çımxırmış/çımxırmamış (perfect aspect)
[çımxırmışkən/çımxırmamışkən] (adverb)
çımxırar/çımxırmaz (adj.)
[çımxırarlıq/çımxırmazlıq] (n.)
çımxırar/çımxırmaz (repeating aspect)
[çımxırarkən/çımxırmaz ikən] (adverb)
çımxırır/çımxırmır (progressive aspect)
[çımxırırkən/çımxırmırkən] (adverb)
çımxıracaq/çımxırmayacaq (future aspect)
[çımxıracaq ikən/çımxırmayacaq ikən] (adverb)
çımxırar [çımxıraraq: çımxırar + aq] (adverb)
çımxır [çımxırcağın: çımxır + cağın] [çımxıra çımxıra] (adverb)
(infinitive/ noun from infinitive)
çımxırmaq [çımxırmağa, çımxırmaqda, çımxırmaqdan, çımxırmağı, çımxırmağın]
[çımxırmağacan, çımxırmaqda ikən, çımxırmağınkı]
çımxırma [çımxırmaya, çımxırmada, çımxırmadan, çımxırmanı, çımxırmanın]
[çımxırmayacan]
çımxırdıq [çımxırdığa, çımxırdıqda, çımxırdıqdan]
[çımxırdıqca, çımxırdıqda ikən]
çımxırdı [çımxırdıya, çımxırdıda, çımxırdıdan, çımxırdını, çımxırdının]
[çımxırdıyacan]