affirmitave
active: [1. çıxarmaq, 2. —, 3. — , 4. çıxartmaq]
mutual: [5. —, 6. —, 7. —, 8. —]
causative: [9. —, 10. —, 11. —, 12. çıxartdırmaq]
mutual: [13. —, 14. —, 15. —, 16. —]
passive: [17. çıxarılmaq, 18. —, 19. —, 20. çıxardılmaq]
mutual: [21. —, 22. —, 23. —, 24. —]
passive-causative: [25. —, 26. —, 27. —, 28. çıxartdırılmaq]
mutual: [29. —, 30. —, 31. —, 32. —]
negative
active: [33. çıxarmamaq, 34. —, 35. —, 36. çıxartmamaq]
mutual: [37. —, 38. —, 39. —, 40. —]
causative: [41. —, 42. —, 43. —, 44. çıxartdırmamaq]
mutual: [45. —, 46. —, 47. —, 48. —]
passive: [49. çıxarılmamaq, 50. —, 51. —, 52. çıxardılmamaq]
mutual: [53. —, 54. —, 55. —, 56. —]
passive-causative: [57. —, 58. —, 59. —, 60. çıxartdırılmamaq]
mutual: [61. —, 62. —, 63. —, 64. —]
adjective/noun:
çıxartma/ çıxartmama (n.)
[çıxartmalı/çıxartmamalı] (adj.)
çıxartan/çıxartmayan (n.)
[-lı/-sız/ -mayanlı] (adj.)
çıxartmış/çıxartmamış (adj.)
[çıxartmışlıq/çıxartmamışlıq] (n.)
çıxartmış/çıxartmamış (perfect aspect)
[çıxartmışkən/çıxartmamışkən] (adverb)
çıxartar/çıxartmaz (adj.)
[çıxartarlıq/çıxartmazlıq] (n.)
çıxartar/çıxartmaz (repeating aspect)
[çıxartarkən/çıxartmaz ikən] (adverb)
çıxartır/çıxartmır (progressive aspect)
[çıxartırkən/çıxartmırkən] (adverb)
çıxartacaq/çıxartmayacaq (future aspect)
[çıxartacaq ikən/çıxartmayacaq ikən] (adverb)
çıxartar [çıxartaraq: çıxartar + aq] (adverb)
çıxart [çıxartcağın: çıxart + cağın] [çıxarta çıxarta] (adverb)
(infinitive/ noun from infinitive)
çıxartmaq [çıxartmağa, çıxartmaqda, çıxartmaqdan, çıxartmağı, çıxartmağın]
[çıxartmağacan, çıxartmaqda ikən, çıxartmağınkı]
çıxartma [çıxartmaya, çıxartmada, çıxartmadan, çıxartmanı, çıxartmanın]
[çıxartmayacan]
çıxartdıq [çıxartdığa, çıxartdıqda, çıxartdıqdan]
[çıxartdıqca, çıxartdıqda ikən]
çıxartdı [çıxartdıya, çıxartdıda, çıxartdıdan, çıxartdını, çıxartdının]
[çıxartdıyacan]