affirmative
active: [1. çıxmaq, 2. —, 3. — , 4. —]
mutual: [5. çıxışmaq, 6. —, 7. —, 8. —]
causative: [9. —, 10. —, 11. —, 12. —]
mutual: [13. —, 14. —, 15. —, 16. —]
passive: [17. Çıxılmaq, 18. —, 19. —, 20. —]
mutual: [21. çıxışılmaq, 22. —, 23. —, 24. —]
passive-causative: [25. —, 26. —, 27. —, 28. —]
mutual: [29. —, 30. —, 31. —, 32. —]
negative
active: [33. çıxmamaq, 34. —, 35. —, 36. —]
mutual: [37. çıxışmamaq, 38. —, 39. —, 40. —]
causative: [41. —, 42. —, 43. —, 44. —]
mutual: [45. —, 46. —, 47. —, 48. —]
passive: [49. çıxılmamaq, 50. —, 51. —, 52. —]
mutual: [53. çıxışılmamaq, 54. —, 55. —, 56. —]
passive-causative: [57. —, 58. —, 59. —, 60. —]
mutual: [61. —, 62. —, 63. —, 64. —]
adjective/noun:
çıxma/ çıxmama (n.)
[çıxmalı/çıxmamalı] (adj.)
çıxan/çıxmayan (n.)
[-lı/-sız/ -mayanlı] (adj.)
çıxmış/çıxmamış (adj.)
[çıxmışlıq/çıxmamışlıq] (n.)
çıxmış/çıxmamış (perfect aspect)
[çıxmışkən/çıxmamışkən] (adverb)
çıxar/çıxmaz (adj.)
[çıxarlıq/çıxmazlıq] (n.)
çıxar/çıxmaz (repeating aspect)
[çıxarkən/çıxmaz ikən] (adverb)
çıxır/çıxmır (progressive aspect)
[çıxırkən/çıxmırkən] (adverb)
çıxacaq/çıxmayacaq (future aspect)
[çıxacaq ikən/çıxmayacaq ikən] (adverb)
çıxar [çıxaraq: çıxar + aq] (adverb)
çıx [çıxcağın: çıx + cağın] [çıxa çıxa] (adverb)
(infinitive/ noun from infinitive)
çıxmaq [çıxmağa, çıxmaqda, çıxmaqdan, çıxmağı, çıxmağın]
[çıxmağacan, çıxmaqda ikən, çıxmağınkı]
çıxma [çıxmaya, çıxmada, çıxmadan, çıxmanı, çıxmanın]
[çıxmayacan]
çıxdıq [çıxdığa, çıxdıqda, çıxdıqdan]
[çıxdıqca, çıxdıqda ikən]
çıxdı [çıxdıya, çıxdıda, çıxdıdan, çıxdını, çıxdının]
[çıxdıyacan]